Logo
Gdzie kupić

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy poradnik “Jak pielęgnować okna PCV i aluminiowe”

Okna aluminiowe

2 minuty do czytania

Okno aluminiowe, czy warto je wybrać?

Okno aluminiowe nie ma sobie równych, jeśli chodzi o konstrukcje wielkoformatowe – duże przeszklenia, okna rogowe, fasady lub ogrody zimowe. Połączenie dyskretnej stylistyki okien aluminiowych z technologią, daje niepowtarzalny efekt i pozwala na dopasowanie do indywidualnych potrzeb.

Zalety okien aluminiowych

Systemy aluminiowe charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością i odpornością na warunki atmosferyczne. Aluminium jest metalem, który nie rdzewieje. Dodatkowo jest sztywny w stosunku do swojej masy, dlatego jest najlepszym wyborem do tworzenia dużych przeszkleń okien i drzwi. Stabilność okien wykonanych z aluminium jest najwyższa w porównaniu do okien wykonanych z innego materiału.

Czasy, kiedy okna wykonane z aluminium kojarzone były z oknami zimnymi bezpowrotnie przeminął. Producenci stolarki aluminiowej ciągle ulepszają swoje wyroby, tak by parametry termiczne spełniały najnowsze normy i przepisy prawne. Oznacza to, że dzięki zastosowaniu specjalnej budowie komór, uszczelek termicznych i przekładek, okna te charakteryzują się bardzo niskim współczynnikiem przenikania ciepła (Uw).

Kolejną przewagą jest dowolna możliwość personalizacji. Sami możemy zdecydować czy okna powinny być dyskretne od strony zewnętrznej, czy może wyróżniać się specjalnymi kształtami. Przechodząc do kolorystyki, paleta kolorystyczna profili aluminiowych jest praktycznie nieograniczona. Okna i drzwi w kolorze zielonym? Niebieskim? Nic nie stoi na przeszkodzie. Ogromny wybór barw z palety RAL pozwoli na idealne dopasowanie koloru okien do elewacji, dachu, czy ogrodzenia.

Okna aluminiowe są też wyjątkowo łatwe w utrzymaniu czystości. W przeciwieństwie do okien drewnianych nie wymagają żadnych zabiegów konserwacyjnych. Wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć je zwilżoną ściereczką z delikatnym detergentem. Istotnym jest, również fakt, iż aluminium może zostać poddany w 100% procesowi recyklingu. Oznacza to, że jest bardzo przyjazny środowisku.

Zastosowanie

Ślusarka aluminiowa, szczęśliwie już od dawna przestała być kojarzona głównie z budynkami użyteczności publicznej. Dzięki bardzo szerokiej gamie produktów, znajdzie zastosowanie w każdym typie budownictwa, począwszy od domów pasywnych, energooszczędnych i klasycznych. Nie należy obawiać się i w konsekwencji czego rezygnować z dużych przeszkleń, ponieważ okna aluminiowe są lekkie i wytrzymałe. To pozwala na tworzenie konstrukcji o dużych gabarytach zapewniając przy tym bezpieczeństwo.

Znajdź salon

Porozmawiaj ze specjalistą.
Infolinia 695 550 044