Logo
Gdzie kupić

Rolety zewnętrzne

Poznaj rozwiązania na miarę Twojego domu, dopasowane zarówno do nowych, jak i już istniejących budynków.

Rolety nadstawne

Rolety montowane wraz z oknem, we wnęce okiennej.
Przeznaczenie: nowe budownictwo oraz modernizacja budynków istniejących. Decyzja o montażu powinna zostać podjęta na etapie projektu lub podczas montażu stolarki otworowej.

Rolety elewacyjne

Klasyczne rolety montowane na elewacji budynku, lub we wnęce okiennej.
Przeznaczenie: każdy rodzaj budynku. Decyzja o ich montażu może zostać podjęta w dowolnym momencie.

Dyskretne rolety, ukryte w elewacji budynku.
Przeznaczenie: nowe budownictwo. Decyzja o ich zastosowaniu musi zostać podjęta na etapie projektu.

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne to dodatkowy system osłony okien, posiadający doskonałe właściwości termoizolacyjne. Pozwalają na ograniczenie wydatków związanych z ogrzewaniem domu, przez co sprawdzą się w budynkach pasywnych oraz energooszczędnych.

Rolety a oszczędność

Rolety okienne zewnętrzne spełniają kilka funkcji, m.in. ochraniają wnętrze mieszkania przed nadmiernym nagrzaniem, zapewniając przyjemną i optymalną temperaturę nawet w upalny, letni dzień. Zimą, pozwalają zaoszczędzić na ogrzewaniu. Jak wiadomo przez okna ucieka najwięcej ciepła (do kilkunastu procent), a opuszczona roleta tworzy dodatkową izolację cieplną, w rezultacie ciepło pozostaje wewnątrz pomieszczenia.

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe

Rolety zewnętrzne balkonowe oraz rolety zewnętrzne tarasowe to również ochrona przed hałasem oraz inwestycja w bezpieczeństwo. Dodatkowa bariera do pokonania, którą ma przed sobą potencjalny włamywacz, może skutecznie go zniechęcić do podjęcia działania. Rolety mają za zadanie osłaniać, ale nie tylko przed promieniami słonecznymi. Ochraniają i ukrywają przez wzrokiem osób niepożądanych to, co chcielibyśmy zachować tylko dla siebie. Na koniec warto również wspomnieć o estetyce. Roleta zewnętrzna może stanowić oryginalną i nowoczesną ozdobę elewacji. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Rodzaje rolet zewnętrznych

Decyzja o zakupie rolet powinna zostać podjęta jak najwcześniej, najlepiej już na etapie projektowania domu lub modernizowania budynku, gdyż determinuje ona listę możliwych do wykorzystania produktów. Niektóre rodzaje rolet zewnętrznych wymagają odpowiedniego przygotowania otworów okiennych, zaprojektowania kształtu nadproża tak, by skrzynka rolety była możliwa do zabudowy i estetycznie ukryta pod elewacją. Istnieje również możliwość zamontowania rolet zewnętrznych w istniejących budynkach.

Rolety zewnętrze nadstawne

Charakterystycznymi cechami dla rolet zewnętrznych nadstawnych jest konstrukcja obudowy, która w przeciwieństwie do pozostałych modeli, jest wykonana z PVC. Roletę montuje się na ramie okna i wraz z nim umieszcza się w odpowiednio przygotowanym otworze montażowym. Decyzja zakupu konkretnie tej rolety może zostać podjęta w przypadku nowopowstających budynków lub modernizowanych obiektów, wymaga bowiem powiększenia wymiarów otworu okiennego o wysokość wybranej skrzynki.

Rolety zewnętrzne podtynkowe

Ten rodzaj rolet dedykowany jest nowopowstającym budynkom, w których nie zostały jeszcze wylane nadproża. Decyzja o ich zakupie powinna zapaść już na etapie projektowania obiektu. Zaletą rolet zewnętrznych podtynkowych jest możliwość wbudowania skrzynki rolety w ścianę (podczas jej wznoszenia) w taki sposób, który wyeliminuje mostki termiczne. Dodatkowo, ukryta skrzynka rolety zapewnia minimalistyczny design budynku.

Rolety zewnętrzne elewacyjne

To najbardziej uniwersalny rodzaj rolet zewnętrznych. Można je zastosować w każdej sytuacji, zarówno w nowopowstałych budynkach, jak i w już istniejących i wykończonych od wielu lat. Montaż nie wymaga wcześniejszego przeprojektowania i zaangażowania architekta. Rolety elewacyjne instaluje się na murze (we wnęce okiennej lub bezpośrednio nad nią) i można je dopasować do każdego rodzaju okna czy drzwi balkonowych.

Znajdź salon

Porozmawiaj ze specjalistą.
Infolinia 695 550 044