Logo
Gdzie kupić

Drzwi tarasowe PCV

Rozwiązania drzwi tarasowych PVC, które pozwalają na funkcjonalne połączenie przestrzeni domowej z wyjściem na taras.

Dostępne rodzaje drzwi tarasowych PVC

Drzwi tarasowe PVC to wysokiej jakości rozwiązania pozwalające na połączenie Twojego tarasu z ogrodem. Sprawdź dostępne w ofercie rodzaje drzwi tarasowych: drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne T-Slide, drzwi tarasowe uchylno-przesuwne HKS oraz drzwi tarasowe równolegle-przesuwne PremiLine stanowiące idealne wyjście na taras.

Drzwi tarasowe przesuwne (bezprogowe) HST czy uchylno przesuwne PSK?

Drzwi tarasowe przesuwne to doskonała alternatywa dla tradycyjnych drzwi. Duże powierzchnie szklane sprawiają, że do pomieszczeń dociera nie tylko większa ilość światła słonecznego, ale również stwarzają wrażenie otwartej przestrzeni, optycznie powiększając wnętrze. Do wielkogabarytowych projektów nadają się szczególnie dwa systemy: okno HST i okno PSK.
Ale jakie drzwi tarasowe będą najlepsze? Decyzja będzie zależała między innymi od własnych preferencji, wielkości okna, sposobu ich otwierania. W przypadku tych systemów nie bez znaczenia jest również czy zdecydujesz się na drzwi tarasowe przesuwne bezprogowe (HST) czy otwierane z wysokim progiem (PSK).

Drzwi tarasowe przesuwne HST (bezprogowe)

Okno HST może zostać zaprojektowane tak, że będzie się otwierało w najwygodniejszy dla użytkownika sposób, tym samym idealnie dopasowując się do wnętrza naszego domu. Drzwi HST są doskonałym rozwiązaniem dla wielkogabarytowych projektów. Ich płaszczyzna może sięgać prawie 14 metrów kwadratowych!
Ciężar i wielkość nie stanowią żadnej przeszkody w obsłudze tych drzwi tarasowych – wystarczy, że przesuniemy ruchome skrzydło za skrzydło stałe. Znajdujące się w ukrytej szynie rolki sprawiają, że otwieranie i zamykanie odbywa się w zasadzie bez wysiłku.
Drzwi tarasowe przesuwne HST nie posiadają funkcji uchylania okna, co minimalizuje ryzyko ich przypadkowego zatrzaśnięcia. Jeżeli chcemy wywietrzyć pomieszczenie wystarczy pozostawić okno częściowo otwarte i przekręcić klamkę, aby zablokować skrzydło.
System ten bywa często określany jako drzwi tarasowe przesuwne bezprogowe (HST) i nic w tym dziwnego, gdyż bezbarierowe przejście jest jedną z charakterystycznych cech okna HST. Próg nie stanowi w tym przypadku przeszkody komunikacyjnej i jednocześnie ułatwia przejście osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich, seniorom oraz dzieciom.

Drzwi tarasowe uchylno przesuwne PSK

Drzwi tarasowe uchylno-przesuwne działają podobnie jak tradycyjne okna. Różnica polega głównie na dużych wymiarach skrzydła i sporej wadze. Dzięki temu systemowi można stworzyć przeszkloną płaszczyznę o wymiarach do 8 metrów kwadratowych. Drzwi tarasowe PSK posiadają specjalne szyny montowane do górnej i dolnej ramy okna. Aby je otworzyć należy najpierw uchylić okno, odsunąć od progu i przesunąć do wybranej pozycji. Prowadnice umożliwiają lekką, płynną i niemal bezszelestną obsługę drzwi PSK.
System ten oparty jest na na tradycyjnych profilach okiennych. Pozwala to na zamontowanie drzwi tarasowych z wysokim progiem oraz idealne dopasowanie do okien. W ten sposób fasada budynku nabierze jednolitego i harmonijnego wyglądu. Niezaprzeczalną zaletą drzwi tarasowych przesuwnych PSK jest funkcja uchylania. Dzięki niej możemy w łatwy sposób wywietrzyć pomieszczenie bez konieczności otwierania całego okna.

Drzwi tarasowe – przestrzeń pozbawiona barier

Najnowsze rozwiązania technologiczne zastosowane dla drzwi tarasowych z oferty Budvar sprawiają, że zaciera się granica pomiędzy wnętrzem mieszkalnym a powierzchnią tarasu. Systemy przesuwnych drzwi pozwalają, aby taras z ogrodem stały się integralną częścią domu i dodatkową przestrzenią służącą pracy, wypoczynkowi oraz spotkaniom towarzyskim.

Bogato przeszklone drzwi tarasowe PVC pozwalają na wprowadzenie do Twojej przestrzeni jeszcze więcej światła! Jasne pomieszczenia pozytywnie wpływają na zdrowie, oddziałują na samopoczucie i dodają energii do działania.

Idealne dopasowanie drzwi tarasowych do Twojego domu

Drzwi tarasowe dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej, co gwarantuje możliwość zachowania spójności w aranżacji pomieszczeń oraz estetyczne dopasowanie do elewacji budynku. W ofercie znajdują się różne rodzaje drzwi tarasowych dostępne zarówno w tradycyjnych ciepłych kolorach idealnie odwzorowujących strukturę drewna, jak i w odcieniach bieli czy nowoczesnej szarości.

Znajdź salon

Porozmawiaj ze specjalistą.
Infolinia 695 550 044