Logo
Gdzie kupić

Program Czyste Powietrze

Skorzystaj z dofinansowania z rządowego programu Czyste Powietrze i wymień stare okna
na energooszczędne.

Wymiana okien na nowe, energooszczędne pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu kilkaset złotych rocznie.

Dlaczego skorzystać z programu?

Obecnie to najkorzystniejszy czas, kiedy możesz wymienić okna w swoim domu. Dlaczego? Ponieważ jest to opłacalne jak nigdy wcześniej! Już teraz możesz skorzystać z państwowego dofinansowania na termomodernizację budynku. Nie czekaj i złóż wniosek tutaj.

Złóż wniosek

Inwestycja w lepszą efektywność energetyczną domu ma na celu zatrzymać jak najwięcej ciepła w budynku i obniżyć rachunki za ogrzewanie, zmniejszając tym samym emisję CO2. Zacznij od wymiany starej stolarki okiennej na nową oraz jeśli Twój dom tego wymaga, pomyśl nad ociepleniem ścian i dachu. Następnym krokiem powinna być wymiana starego kotła, na nowoczesną instalację grzewczą. Właśnie taka kolejność pozwoli na zamontowanie urządzenia o niższej mocy, z uwagi na mniejsze zapotrzebowanie budynku na energię.

Kalkulator dotacji

Ile mogę otrzymać dotacji, wymieniając okna w ramach programu Czyste Powietrze?

Ile mogę otrzymać dotacji?

Dofinansowanie z programu Czyste Powietrze opiera się o kryteria dochodowe. W rezultacie, dla podwyższonego poziomu dofinansowania możesz uzyskać dotację na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją, nawet do 37 tys zł. Z kolei dla podstawowego poziomu dofinasowania kwota ta wynieść może do 30 tys. zł. Możesz też skorzystać z kalkulatora dotacji dostępnego tutaj.

Kalkulator dotacji

Jeśli zdecydujesz się na ciepły montaż okien energooszczędnych, możesz liczyć na dofinansowanie w wysokości 420 zł za m2 okna. Jeśli natomiast kwalifikujesz się do niższego poziomu dofinansowania, kwota ta może wynieść 210 zł za m2 okna. Co ważne, wsparcie finansowe możesz otrzymać na inwestycje jeszcze nierozpoczęte, w trakcie realizacji oraz te zakończone. W tym ostatnim przypadku rozliczeniu będą podlegać jedynie koszty poniesione na 6 miesięcy przed złożeniem wniosku.

Złóż wniosek

Czyste Powietrze – pytania i odpowiedzi

Odwiedź stronę urzędu

Odwiedź stronę Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który obejmuje obszar Twojego zamieszkania.

Nie odkładaj zakupu okien na później! Sprawdź, gdzie możesz kupić ciepłe okna

Sprawdź gdzie kupić

Znajdź salon

Porozmawiaj ze specjalistą.
Infolinia 695 550 044