Logo
Gdzie kupić

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy poradnik “Jak pielęgnować okna PCV i aluminiowe”

Okna pvc

2 minuty do czytania

Wybierz okno do kuchni w 3 krokach. Sprawdź jakie okna.

 

Kuchnia jest sercem domu. Zwykle jej rola nie ogranicza się tylko do miejsca przygotowywania posiłków. Kuchnia może pełnić rolę jadalni, w której wraz z domownikami zasiada się do stołu czy też salonu, w którym spędzamy czas przy kawie lub herbacie z bliskimi i znajomymi. Sprawdź jakie okna wybrać do kuchni, aby cieszyć się w pełni funkcjonalną przestrzenią.

 

Krok 1. Zawsze świeże powietrze, czyli mikrowentylacja pomieszczenia

Kuchnia to miejsce, które jest szczególnie narażone na wysoki poziom wilgoci. Zaparowane okna w kuchni mogą spowodować powstawanie nieestetycznych zacieków poniżej linii okien, a brak odpowiedniej wentylacji to pierwszy krok do wystąpienia problemu z pleśnią i grzybem, które szczególnie w kuchni mogą okazać się bardzo niebezpieczne dla domowników. Jak tego uniknąć? Wystarczy zamontować nawiewniki i wybrać okna wyposażone w funkcję mikrowentylacji, która umożliwia stałą cyrkulację powietrza przy pozostawieniu okna w pozycji zamkniętej. Niewidoczne rozszczelnienie okna z tą funkcją jest możliwe poprzez przekręcenie klamki o 45 stopni w górę od pozycji poziomej i pociągnięcie górnej krawędzi skrzydła do siebie.

Gdy jednak gotowanie dla bliskich pochłonie nas w pełni, a w kuchni zrobi się naprawdę gorącą, warto skorzystać z funkcji wielostopniowego uchyłu, dzięki której przejmujemy pełną kontrolę nad wentylacją pomieszczenia. Wielostopniowy uchył pozwala na zablokowanie okna w jednej z 5 dostępnych pozycji, w zależności od potrzeb oraz warunków panujących na zewnątrz.

Krok 2. Więcej światła w kuchni- postaw na duże przeszklenia

Im wyższy poziom doświetlenia kuchni, tym mniejsze ryzyko skaleczenia lub poparzenia podczas gotowania, a także szybsze odnajdywanie właściwych produktów w szafkach i precyzyjniejsze odmierzanie właściwych porcji składników. Poza sztucznym oświetleniem, warto pomyśleć, jak zadbać o więcej naturalnego światła w kuchni. Nieocenioną pomocą będzie tutaj okno T-Classic Slim, które dzięki swojej minimalistycznej budowie wprowadza do wnętrza nawet o 27% więcej światła słonecznego.

W kuchniach, które umiejscowione są w narożniki domu, doskonale sprawdza się montowanie okien na obu ścianach – takie połączenie pozwala stworzyć okno narożne w kuchni, które nie tylko zapewni nam dostęp do światła, ale i dostęp do pięknych widoków podczas gotowania. Aby takie okno było w pełni funkcjonalne, warto zastanowić się nad zastosowaniem okucia komfort, czyli klamki w dolnej części okna, która pozwala na otwieranie i uchylanie okna bez konieczności użycia krzesła i nadmiernego wychylania.

Krok 3. Idealnie dopasowany design- okna PCV w kolorze

Zastanawiając się, na co zwrócić uwagę wybierając okno do kuchni, nie sposób pominąć kwestii jego wyglądu. Okna PCV dostępne są obecnie w bogatej palecie kolorystycznej i wcale nie muszą występować jedynie w bieli. I tak na przykład: dla aranżacji, w których dominują naturalne materiały doskonałym wyborem będą okna drewnopodobne, czyli okna plastikowe, których profile posiadają niewidoczne zgrzewy i są utrzymane w kolorze wybranego gatunku drzewa.

Nowoczesne rozwiązania stosowane w stolarce okiennej pozwalają także na wyprodukowanie jednego okna w dwóch, zupełnie innych kolorach. Dzięki temu jesteśmy w stanie wkomponować je w aranżacje pomieszczenia i dopasować idealnie do stylu wnętrza oraz wyglądu budynku od strony zewnętrznej.

 

Znajdź salon

Porozmawiaj ze specjalistą.
Infolinia 695 550 044