Logo
Gdzie kupić

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy poradnik “Jak pielęgnować okna PCV i aluminiowe”

Okna pvc

2 minuty do czytania

Okna z niewidocznym zgrzewem – design ma znaczenie

 

Przygotowując się do zakupu okien do domu, najczęściej skupiamy się na parametrach technicznych okna. I choć stanowią one kluczową rolę w podjęciu ostatecznej decyzji, nie należy zapominać także, o odpowiednim dopasowaniu wyglądu okna do naszego wnętrza. W końcu okna, które zakupimy będą cieszyć nasze oczy przez kilka lub kilkanaście kolejnych lat.

 

W dobie królujących trendów dążących do minimalizmu we wnętrzach, nie ma miejsca na przypadkowe przedmioty i „potknięcia” w jakości materiałów. Coraz częściej m.in. odchodzi się od zawieszania w domu firan, które do tej pory zakrywały nasze okno, przez co jego wygląd ogrywa teraz kluczową rolę we wnętrzu. Mając na uwadze, jak ważne dla użytkowników okien jest jego wykończenie, powstały okna z niewidocznym zgrzewem.

Co to jest zgrzew okna i gdzie on się znajduje?

Zgrzewy to miejsca łączenia elementów konstrukcyjnych okna (tzw. profili), znajdujące się w jego narożnych częściach. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, we wszystkich oknach PCV w kolorze, udało nam się wyeliminować nieestetyczne, tradycyjnie stosowane połączenia, których wygląd pozostawiał wiele do życzenia.

okna z niewidocznymi zgrzewami

Przestarzała technologia tradycyjnych zgrzewów

Tradycyjny zgrzew charakteryzował się nierówną powierzchnią związaną z wypływką nadmiaru stopionego plastiku, gromadzącego się podczas procesu łączenia profili okiennych. Dodatkowo, kolor zgrzewu odbiegał od kolorystyki okna, co zdecydowanie przykuwało uwagę jego użytkowników. W narożach okna gromadził się często kurz i brud, który był trudny do wyczyszczenia na chropowatej powierzchni.

[youtube v=”6zRSURTnP_k”]

Nowy wymiar designu, czyli perfekcja niewidocznego zgrzewu okna

Nowy zgrzew stosowany w oknach w kolorze jest idealnie równy i wręcz niewidoczny, przez co estetyka okna pozostaje niczym niezachwiana. Gładka powierzchnia jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości i nie sprzyja gromadzeniu się zanieczyszczeń na oknie. Dodatkowo, stosowane rozwiązanie produkcyjne umożliwia bezbłędne ustawienie maszyn, a co za tym idzie – całkowite wyeliminowanie wszystkich uchybień, mogących pojawić się w procesie produkcji okna. Niewidoczny zgrzew jest bardziej wytrzymały od standardowych połączeń zgrzewanych, dzięki czemu żywotność okna wydłuża się. Okna z niewidocznym zgrzewem wyróżniają się także zwiększoną izolacją i ochroną przed wiatrem, hałasem i różnicą temperatur.

 

 

Znajdź salon

Porozmawiaj ze specjalistą.
Infolinia 695 550 044