Zapisz się
i odbierz darmowy poradnik
„Okna do domu - jakie wybrać?”

Okna z dwoma, czy trzema uszczelkami? – mądry wybór na lata

Okna z trzema uszczelkami

Teraz dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu nie musisz decydować od razu, którą opcję wybrać. Nawet po montażu okien, możesz dołożyć trzecią uszczelkę w łatwy i czysty sposób.

Okna z dwoma, czy trzema uszczelkami?

System AD i MD, czyli okna z dwoma lub trzema uszczelkami mają za zadanie zapewnić jak najlepszą wodoszczelność, izolacyjność termiczną i akustyczną. Zastanawiając się, czy wybrać okna z 2, czy 3 uszczelkami, zdecydowanie warto wybrać drugie rozwiązanie.

Okna z 3 uszczelkami zapewniają dodatkową ochronę przed zimnem i wilgocią, a nawet niekontrolowanym ruchem powietrza, który może pojawić się w przypadku okien z dwoma uszczelkami.

Kiedy jednak mamy wątpliwości czy inwestycja w trzecią uszczelkę ma sens, lub nie możemy przeznaczyć tak wiele środków na zakup i montaż okien, rozwiązaniem jest innowacyjny klips pozwalający na doposażenie okna w trzecią uszczelkę w późniejszym terminie. Wtedy mamy pewność, że jeśli okna nie spełnią naszych oczekiwań w zakresie termoizolacyjności i zapewniania komfortu cieplnego, możemy do nich dołożyć trzecią uszczelkę.

okna z trzecią uszczelką_budvar

Innowacyjne rozwiązanie – klips dający możliwość wmontowania trzeciej uszczelki w oknie

Nowatorskie rozwiązanie, jakim jest klips pozwalający na doposażenie okna w trzecią uszczelkę, w dowolnym momencie jego użytkowania. Bez konieczności demontażu okna!

Jest to prawdziwa rewolucja w stolarce okiennej! Dotychczas nie było możliwości by w łatwy i „czysty” sposób domontować trzecią uszczelkę w zamontowanym oknie.

Okno wykonane w standardzie z dwoma uszczelkami z opcją domontowania trzeciej uszczelki – to jedyne takie rozwiązanie na rynku. Ważne! By rozwiązanie spełniało swoją funkcje, konieczne jest domontowanie listwy przylgowej do ościeżnicy. Następnie oprócz klipsa w rowek skrzydła po jego obwodzie montuje się na wcisk trzecią uszczelkę. To rozwiązanie pozwala nie tylko na wykonanie okna z trzecią uszczelką, ale przede wszystkim na wykonanie okna, które w dowolnym momencie eksploatacji może być rozbudowane o dodatkową uszczelkę, bez zbędnych komplikacji.

Klips do wmontowania trzeciej uszczelki jest produktem innowacyjnym, który stosowany jest tylko i wyłącznie przez firmę Budvar Centrum. Ze względu na fakt, że okna posiadające trzecią uszczelkę pozwalają na zachowanie lepszej termoizolacji, a także akustyki okna, jest to coraz popularniejsze rozwiązanie, które wypiera okna z dwoma uszczelkami.

YouTube video

Główna zaleta okien z systemami MD od Budvar

Główną zaletą okien z klipsem umożliwiającym wmontowanie środkowej uszczelki jest dowolny moment jej montażu. Kiedy zdecydujemy się na trzecią uszczelkę, w istniejącym oknie musimy pamiętać, że podczas montażu trzeba koniecznie wymienić zaczepy na ramie dostosowane do systemu MD. Nie jest to skomplikowana procedura, ani też nie powoduje, powstania kurzu podczas wymiany, jednak jest to istotna rzecz wpływająca na funkcjonalność instalacji.

Podsumowując okna z klipsem umożliwiającym dołożenie trzeciej uszczelki w oknie, mają wiele zalet, a szczególnie:

  • oszczędność (możliwość dołożenia trzeciej uszczelki w dowolnym momencie, bez konieczności wymiany całego okna)
  • prosty montaż (zamontowanie trzeciej uszczelki nie wymaga szczególnych umiejętności, ani też nie powoduje powstania zabrudzeń podczas jej dołożenia)
  • lepsza termoizolacja ( mniejsza utrata ciepła przez okno, w przypadku zwykłych okien, straty mogą wynosić nawet 15-25%)
  • lepsza akustyka okna (przepuszczalność mniejszej ilości hałasów)
  • lepsza wodoszczelność(zminimalizowanie prawdopodobieństwa przenika wody opadowej do wnętrza pomieszczenia przez okno)

Jakie modele okien mają możliwość rozszerzenia ich o trzecią uszczelkę?

Okna, które w standardzie zostały wyposażone w system AD(2 uszczelki), a można je rozbudować o system MD(trzecią uszczelkę), to m.in.:

Trzecia uszczelka w standardzie została zastosowana w systemie T-ENERGY MD.


Znajdź najbliższy salon
×