Logo
Gdzie kupić

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy poradnik “Jak pielęgnować okna PCV i aluminiowe”

Okna pvc

3 minuty do czytania

Dodatkowa uszczelka do okna czyli okna z trzema uszczelkami

Teraz dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu nie musisz decydować od razu, którą opcję wybrać. Nawet po montażu okien, możesz dołożyć trzecią uszczelkę w łatwy i czysty sposób.

Okna AD vs okna MD – Okna z dwoma, czy trzema uszczelkami?

Uszczelka w oknie ma do spełnienia bardzo ważną rolę. Odpowiada m.in. za wodoszczelność, izolacyjność akustyczną, ale przede wszystkim za dobrą termikę. Okna w systemie AD i MD to nic innego jak określenie dla produktów stolarki okiennej posiadających odpowiednio dwie lub trzy uszczelki. Zastanawiając się nad zakupem okien do domu warto rozważyć wybór rozwiązania MD – czyli z trzema uszczelkami. Dodatkowe uszczelnienie zawsze będzie lepszym wyborem.

Uszczelnienie okien trzema uszczelkami zapewnia dodatkową ochronę przed zimnem i wilgocią, a nawet niekontrolowanym ruchem powietrza, który może pojawić się w przypadku okien z dwoma uszczelkami.

Kiedy jednak mamy wątpliwości czy okna z dodatkową uszczelką to inwestycja, która ma sens lub kiedy nie posiadamy od razu wystarczających środków na zakup i montaż okien o najlepszych parametrach, rozwiązaniem może być innowacyjny klips, pozwalający na uzupełnienie okna o dodatkową, trzecią uszczelką, w późniejszym terminie. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy mieć pewność, że jeśli okna w systemie AD (okna z dwoma uszczelkami) nie spełnią naszych oczekiwań w zakresie termoizolacyjności i zapewniania komfortu cieplnego, możemy do nich dołożyć trzecią uszczelkę – stawiając na okna w systemie MD.

Dodatkowa trzecia uszczelka w oknie

Innowacyjne uszczelnienie okien – klips umożliwiający wyposażenie okien w trzy uszczelki

Nowatorskie rozwiązanie, jakim jest klips pozwalający na doposażenie okna w trzecią uszczelkę, w dowolnym momencie jego użytkowania. Bez konieczności demontażu okna!

Łatwe uzupełnienie okien o dodatkową uszczelkę dzięki klipsowi to prawdziwa rewolucja w stolarce okiennej! Dotychczas nie było możliwości by w łatwy i „czysty” sposób wyposażyć zamontowane okna w trzecią uszczelkę.

Okno wykonane w standardzie, z dwoma uszczelkami, z opcją domontowania trzeciej uszczelki – to jedyne takie rozwiązanie na rynku. Trzeba jednak pamiętać, że aby rozwiązanie dodatkowej, trzeciej uszczelki, w oknie spełniało swoją funkcje, konieczne jest domontowanie listwy przylgowej do ościeżnicy. Następnie, oprócz klipsa, w rowek skrzydła po jego obwodzie montuje się na wcisk trzecią uszczelkę. To rozwiązanie pozwala nie tylko na wykonanie okna z trzecią uszczelką, ale przede wszystkim na wykonanie okna, które w dowolnym momencie eksploatacji może być rozbudowane o dodatkową uszczelkę, bez zbędnych komplikacji.

Klips do montowania trzeciej uszczelki jest produktem autorskim i innowacyjnym, który stosowany jest przez firmę Budvar od wielu lat. Ze względu na fakt, iż produkty posiadające trzecią uszczelkę pozwalają na zachowanie lepszej termoizolacji, a także izolacyjności akustycznej, jest to coraz popularniejsze rozwiązanie, które wypiera okna z dwoma uszczelkami.

Zalety okien MD – okien z trzema uszczelkami

Główną zaletą okien z klipsem – umożliwiającym uzupełnienie uszczelnienia o środkową uszczelkę – jest dowolny moment jej montażu. Kiedy podejmiemy decyzję, że nadszedł czas na dołożenie trzeciej uszczelki w już istniejącym oknie, musimy pamiętać o wymianie zaczepów na ramie na dostosowane do systemu MD. Nie jest to skomplikowana procedura, nie powoduje także powstania kurzu, wpływa jednak ona istotnie na funkcjonalność całej instalacji.

Podsumowując, okna z klipsem umożliwiającym dołożenie trzeciej uszczelki mają wiele zalet, a szczególnie:

  • oszczędność (możliwość dołożenia trzeciej uszczelki w dowolnym momencie, bez konieczności wymiany całego okna)
  • prosty montaż (zamontowanie trzeciej uszczelki nie wymaga szczególnych umiejętności, ani też nie powoduje powstania zabrudzeń podczas jej dołożenia)
  • lepsza termoizolacja (mniejsza utrata ciepła przez okno z trzema uszczelkami, w przypadku zwykłych okien, straty mogą wynosić nawet 15-25%)
  • lepsza izolacyjność akustyczna okna
  • lepsza wodoszczelność (zminimalizowanie prawdopodobieństwa przenika wody opadowej do wnętrza pomieszczenia przez okno z dodatkową uszczelką)

Modele okien z doposażeniem dodatkowej uszczelki

Okna, które w standardzie zostały wyposażone w system AD (2 uszczelki), a można je rozbudować o system MD (trzecią uszczelkę), to m.in.:

Trzecia uszczelka w standardzie została zastosowana natomiast w oknach: T-Perfekt, T-Perfekt Forte oraz T-Energy.

Znajdź salon

Porozmawiaj ze specjalistą.
Infolinia 695 550 044