Logo
Gdzie kupić

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy poradnik “Jak pielęgnować okna PCV i aluminiowe”

Okna pvc

3 minuty do czytania

Okna pasywne – czym są energooszczędne okna PVC T-Perfekt

Jednym z najważniejszych czynników, które nadają bryle budynku charakter – są okna. Determinują jego wygląd, ale wpływają równie na ogólną funkcjonalność. Budownictwo pasywne w ostatnich latach zdobywa na coraz większej popularności. Związane jest to nie tylko z rosnącą świadomością inwestorów w zakresie ekonomii i ekologii, ale także coraz bardziej rygorystycznymi przepisami prawa budowlanego w kwestii właściwości termoizolacyjnych budynków. Rozważając budowę domu czy modernizację już istniejącego obiektu, warto zatroszczyć się o utrzymanie stałej temperatury wewnątrz, poprzez wybór energooszczędnych okien pasywnych. Do takiej właśnie grupy produktów należą okna PVC T-Perfekt z oferty Budvar. To fuzja lekkiego designu i eko-funkcjonalności, które zapewnią uniwersalny wygląd elewacji.

Czy warto inwestować w energooszczędne okna?

Oprócz dość oczywistych aspektów, tj. ogromne podwyżki cen prądu i gazu (które jeszcze się nie ustabilizowały), w najbliższych latach będzie istotne dbanie o środowisko. Duże zużywanie ciepła, powoduje zwiększenie zapotrzebowania na jego produkcję przez elektrownie. A to właśnie one bezpośrednio wpływają na opady kwaśnych deszczy i pogłębianie się efektu cieplarnianego.

Zmiana zaczyna się od małych kroków. Zyskując na niższych rachunkach, przyczyniasz się do ochrony środowiska. To układ win-win. Trzeba przyznać, że już teraz duże korporacje zwracają ogromną uwagę na ochronę środowiska i dzięki temu promują świadomy styl życia. Co za tym idzie, w przyszłości trend ekologiczny może zepchnąć inne rozwiązania na margines i utrudniać korzystanie z nich. Tymczasem oszczędność energii w domu zaczyna się właśnie od okien pasywnych, a wybór konkretnego modelu okna PVC – T-Perfekt – będzie słusznym wyborem. Nie tylko ze względu na jego doskonałe właściwości termiczne, ale również dlatego, że zostało wyprodukowane w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, jako okno bezołowiowe, to znaczy, że nie użyto w procesie produkcji żadnych trujących metali ciężkich (kadmu ani ołowiu). Brak styczności z trującymi związkami, bezpośrednio przekłada się także na Twoje zdrowie i zdrowie całej Twojej rodziny.

Co sprawia, że okna pasywne utrzymują ciepło w domu?

W skrócie chodzi o innowacyjną budowę. Zazwyczaj okna PVC energooszczędne posiadają dwie szyby, między którymi unosi się gęsty gaz, który uniemożliwia cząsteczkom ciepła przedostanie się na zewnątrz.
Okna pasywne T-Perfekt są oknami trzyszybowymi – przewidziano w nich aż 3 szyby (w opcji standard!). Dodatkowo, są one wspomagane przez 3 uszczelki, które skutecznie zatrzymują temperaturę wewnątrz pomieszczenia, mimo niskiej wysokości złożenia (112 mm) i subtelnej ramy. Budowa energooszczędnych okien sprzyja również zminimalizowaniu dźwięków dochodzących z zewnątrz oraz pozwala na wpuszczenie dużych ilości światła słonecznego do przestrzeni.
Warto także podkreślić, że energooszczędność okien to nie tylko zatrzymanie uciekającego ciepła w mroźną noc. To także optymalizacja kosztów działania klimatyzacji w upalne lato. Dodatkowo, szczelne okna PVC dają komfort chodzenia po domu bez kapci. To tak niewiele, a sprawia ogromną przyjemność. Większość rodziców uwielbia biegać po salonie w samych skarpetkach, bawiąc się z dzieciakami.

Nowoczesne okna energooszczędne to również więcej światła

Odkąd o wiele więcej czasu spędzamy w czterech ścianach, ważna stała się ilość światła słonecznego, które wpada do pomieszczenia. Trend będzie się rozwijał, tak jak dzieje się to w przypadku ramek płaskich telefonów i smartfonów (z których wiele modeli właściwie zrezygnowało z obudowy i ekran pełni funkcję brzegów urządzenia). Delikatne ramy oraz zminimalizowana wysokość złożenia okna, bezpośrednio przekładają się na dobre samopoczucie. Promienie słoneczne wyznaczają nasz rytm dnia, pomagają produkować wit. D, łagodzą stres. A energooszczędne okna PVC z wąską ramą pozwalają na doświetlenie pokoju i wpuszczenie do mieszkania większych ilości światła. Subtelna rama okien pasywnych T-Perfekt pomoże doświetlić mieszkanie w bloku, gdzie bliskie sąsiedztwo kolejnego budynku powoduje duże zacienienie. Nowoczesny wygląd, proste krawędzie, niewidoczne zgrzewy to gwarancja uniwersalnej aranżacji wnętrz. To niezwykle ważny element, o który należy zadbać już podczas wyboru okien PVC! Decydując się na minimalistyczny wygląd okien, masz pewność, że będzie pasował zarówno do stylu skandynawskiego, jak i glamour, loftowego i industrialnego, a także vintage. Nowoczesne okna PVC T-Perfekt wpisują się w ten trend. Występują aż w 21 kolorach, podzielonych na 3 grupy. Wiele z nich to doskonała imitacja drewna, które bezpośrednio nawiązuje do ekologicznego i energooszczędnego stylu życia.

Energooszczędne okna pasywne PVC – jakie wybrać?

Okna T-Perfekt nie są jedynymi oknami energooszczędnymi w ofercie Budvar. Stawiamy na wysoką jakość i powtarzalną precyzję wykonania, jednak dajemy naszym klientom duże pole wyboru. W rodzinie okien pasywnych mamy jeszcze kilka innych modeli poza T-Perfekt. Należą do niej również T-Energy oraz T-Classic Plus, a w przypadku drzwi balkonowych także T- Perfekt Forte. Każdy z modeli jest dopasowany do indywidualnych potrzeb danego domu, mieszkania i rodziny. Czy okna PVC T-Perfekt to perfekcyjna propozycja? Jeżeli stawiasz na lekki design, energooszczędność domu w którym mieszkasz, utrzymanie temperatury i dużo więcej światła w pomieszczeniu – zapoznaj się z ulotką okien T-Perfekt, aby poznać je w każdym szczególe.

Znajdź salon

Porozmawiaj ze specjalistą.
Infolinia 695 550 044