Logo
Gdzie kupić

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy poradnik “Jak pielęgnować okna PCV i aluminiowe”

Okna pvc

2 minuty do czytania

Jakie okna będą modne w 2020? Poznaj najnowsze trendy w stolarce okiennej.

2020- rok zrównoważonego budownictwa

Ekologia, energooszczędność i nurt „zero waste” to zagadnienia, które zdobywają na coraz większej popularność w wielu dziedzinach naszego życia. Jesteśmy coraz bardziej świadomi w podejmowaniu decyzji, rozumiemy jak ważna w naszym życiu jest natura i nie chcemy przyczyniać się do jej degradacji. Według ekspertów z dziedziny budownictwa to właśnie ekologia i energooszczędność będą głównym kierunkiem rozwoju zrównoważonego budownictwa. Głównym kryterium wyboru okien nie jest już cena, a właściwości izolacyjne okna, które pozwalają na bardziej ekologiczne zarządzanie ciepłem w domu.

Okna w kolorze natury

Trend ekologiczny znajduje bezpośrednie odzwierciedlenie także w kolorystyce. Najmodniejszymi kolorami okien w 2020 roku będą barwy zaczerpnięte wprost z natury. W palecie najbardziej pożądanych odcieni znajdą się zielenie, szarości, beże oraz brązy, które wprowadzą do wnętrza harmonię, spokój i ciepło. Okna w kolorach ziemi będą stanowić bezpieczną bazę aranżacyjną na lata.

Okna w kolorze natury

Mniej znaczy więcej, czyli minimalistyczny design okna

Otwarcie na przestrzeń i światło to kolejny kierunek, w którym będą podążać trendy w branży okiennej. W 2020 modne będą okna o minimalistycznej, opływowej budowie. W miejsce grubych, szerokich ram okiennych pojawią się proste i smukłe, które pozwolą na wprowadzenie do wnętrz jeszcze większej ilości światła.

Gorącym trendem będą także okna aluminiowe, z których możliwe jest wykonanie bardzo dużych przeszkleń, od samej podłogi, aż po sufit. Takie rozwiązania optycznie otwierają przestrzeń i są designerską wizytówką budynku. Obok okien panoramicznych modne będą także drzwi przesuwne, będące funkcjonalną alternatywą dla przeszklonych fasad.

Okna Smart

Okna w wersji smart!

Na popularności będą w dalszym ciągu zyskiwać również inteligentne rozwiązania automatyczne, które nie tylko zwiększają komfort użytkowania okien, ale zdecydowanie podnoszą poziom bezpieczeństwa naszego domu. Rozwiązania zintegrowane z systemem inteligentnego domu umożliwiają m.in. stały monitoring poziomu otwarcia okien z pozycji własnego smartphone’a. Dzięki temu, będąc nawet na drugim końcu świata, gdy nieproszony gość będzie chciał dostać się do naszego domu, jesteśmy w stanie szybko zareagować i uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Okna w wersji SMART będą kolejnym, mocnym trendem 2020 roku.

kupuj bezpiecznie okna

Znajdź salon

Porozmawiaj ze specjalistą.
Infolinia 695 550 044