Logo
Gdzie kupić

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy poradnik “Jak pielęgnować okna PCV i aluminiowe”

BezpieczeństwoOkna pvc

3 minuty do czytania

Zabezpieczenie okna – jakie klamki do okien wybrać?

Zapewnienie bezpieczeństwa domownikom, to jedno z podstawowych zadań, jakie ma spełniać mieszkanie. Dom to miejsce w którym chcemy czuć się swobodnie, komfortowo i przede wszystkim pewnie. Na włamywaczy jednak nie ma rady i każdy dom może okazać się ich celem.

W celu minimalizacji ryzyka dostania się do wnętrza naszego budynku niepożądanych gości, warto rozważyć zabezpieczenie okna w postaci zamontowania antywłamaniowej klamki. Ten z pozoru mały element wyposażenia stolarki okiennej może stanowić kluczową rolę w ochronie naszego domu. Ponadto, dostępne rozwiązania blokady obrotu klamki w oknie stanowią świetne zabezpieczenie przed niekontrolowanym otwarciem skrzydeł przez dzieci.

Wybierz klamkę do okien z dodatkowym zabezpieczeniem, idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb!

Klamka Secustic Budvar

Antywłamaniowa klamka Secustik® – czyli blokada obrotu klamki w oknie

Antywłamaniowa klamka Secustic® na pierwszy rzut okna nie różni się niczym od standardowej klamki stosowanej w oknach. Jej zalety ukryte są jednak w wewnętrznym mechanizmie, który umożliwia swobodną obsługę klamki przy jednoczesnej blokadzie jej obrotu podczas próby otwarcia okna od strony zewnętrznej. Ponadto, podczas przekręcania klamki słyszalne są charakterystyczne kliknięcia, które stanowią dodatkowe zabezpieczenie okien przed możliwą próbą ich otwarcia przez osoby niepożądane..

Guzik bezpieczeństwa, czyli klamka okienna z przyciskiem

Ten rodzaj klamki już nieco różni się wyglądem od standardowej klamki. Stanowi ona rozwiązanie klamki okiennej z przyciskiem na rączce, który służy do sterowania blokadą okucia okiennego. Aby wprowadzić okucie w ruch, należy uprzednio wcisnąć przycisk, a następnie przekręcić klamkę. Podobnie jak antywłamaniowa klamka Secustic® stanowi zabezpieczenie okien przed otwarciem od strony zewnętrznej.

Klamka z przyciskiem stanowi również zabezpieczenie okna przed dziećmi – skomplikowany mechanizm obsługi klamki w dużej mierze uniemożliwia najmłodszym użytkownikom otworzenie okna bez kontroli osób dorosłych.

Blokada okien plastikowych w postaci klamki z kluczykiem Budvar

Na cztery spusty, czyli klamki do okien z kluczykiem

Klamki okienne z kluczykiem działają niczym drzwi zamykane na klucz, znacząco utrudniając próbę włamania poprzez podważenie okna z zewnątrz lub przewiercenie. Klamka z kluczykiem całkowicie blokuje mechanizm okienny, obniżając ryzyko dostania się do domu osób niepożądanych. Do obsługi okna niezbędny jest kluczyk – po jego przekręceniu, okucie okienne zostaje odblokowane i dopiero wtedy umożliwia otwarcie bądź uchylenie okna.

Rozwiązanie klamki okiennej z kluczykiem często wybierane jest przez rodziców do pokojów dziecięcych, stanowi bowiem dodatkowe zabezpieczenie okien przed dziećmi (a dokładniej jest kolejną barierą przed niekontrolowanym ich otwarciem). Dzięki takim zabezpieczeniom rodzice śpią spokojnie, a dzieci mogą bezpiecznie bawić się w swoich pokojach i żaden nierozsądny pomysł nie będzie mógł być zamieniony w czyn..

Antywłamaniowa klamka SecuForte® – nowy poziom zabezpieczenia okna

Antywłamaniowa klamka SecuForte® to przełomowa innowacja, która gwarantuje nowy poziom zabezpieczenia okien. Mechanizm działania klamki nie daje włamywaczowi żadnych szans na wprawienie jej w ruch od zewnętrznej strony okna. Antywłamaniowa klamka okienna chroni także przed włamaniami poprzez przekłucie szyby oraz przewiercenie ramy, które to sposoby mogą stosować włamywacze, aby dostać się do naszego domu.

Zabezpieczenie okna przed włamaniem dzieki klamce antywłamaniowej secuforte Budvar

Jak działa klamka antywłamaniowa SecuForte®?

Mechanizm działania jest bardzo prosty. Kiedy antywłamaniowa klamka SecuForte® jest ustawiona w pozycji zamkniętej bądź uchylnej, dochodzi do blokady obrotu w oknie. To uniemożliwia jej dalsze przekręcenie. Dodatkowo, klamka jest odłączona od trzpienia, czyli elementu, który służy do wprawienia mechanizmu okiennego w ruch, dzięki czemu poruszenie okuciem okiennym staje się niemożliwe, a okno jest zdecydowanie bardziej odporne na niepożądane otwarcie.

Obsługa klamki SecuForte® jest nieco inna od obsługi standardowo stosowanych klamek okiennych, jednak każda osoba dorosła sobie z nią bez trudu poradzi. Aby otworzyć okno z blokadą, należy w pierwszej kolejności docisnąć klamkę w stronę okna. Powoduje to zwolnienie blokady klamki okiennej oraz połączenie jej z trzpieniem, co umożliwia swobodne przekręcenie.

Mechanizm działania klamki SecuForte® oparty jest na stosowanych od dawna rozwiązaniach typu „naciśnij i przekręć”, wykorzystywanych najczęściej w produkcji opakowań leków i preparatów medycznych. Klamka z blokadą stanowi dodatkowe zabezpieczenie, zapewniając domownikom realne poczucie bezpieczeństwa.
Zabezpiecz swój dom i wybierz klamkę>>

Znajdź salon

Porozmawiaj ze specjalistą.
Infolinia 695 550 044