Logo
Gdzie kupić

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy poradnik “Jak pielęgnować okna PCV i aluminiowe”

Drzwi wejściowe

2 minuty do czytania

Drzwi zewnętrzne – wizytówka domu. Jak dobrać design drzwi wejściowych do bryły budynku?

Drzwi zewnętrzne to jeden z ważniejszych elementów domu, odpowiedzialny za pierwsze wrażenie. To wizytówka domu, którą zauważą wszyscy wchodzący. Warto poświęcić trochę czasu przed zakupem na ich idealne dopasowanie tak, aby – poza oczywistymi cechami użytkowymi, zapewniającymi znakomitą termikę i bezpieczeństwo – odpowiadały również za wygląd całego budynku. To ich styl (elegancki, ponadczasowy, nowoczesny, a może retro) powinien dać wyobrażenie o klimacie panującym wewnątrz domu. Potraktujmy drzwi wejściowe jako zaproszenie do naszego świata, zgodnie z hasłem reklamowym kolekcji drzwi zewnętrznych Budvar: Twoje drzwi, Twój świat.

Drzwi zewnętrzne – bogactwo modeli

Chyba żadna osoba budująca własny dom nie jest w stanie odmówić sobie tej odrobiny zdrowej próżności, aby to, co ostatecznie powstanie na wylanych fundamentach, wzbudzało miłe wrażenia estetyczne. Nie chodzi tylko o komfort mieszkania w ładnym miejscu, ważny jest także odbiór osób postronnych. Czy nasz budynek jest spójny wizualnie, a może chcemy, aby panował w nim pewnego rodzaju eklektyzm stylowy? Dbamy o to, aby wnętrza były idealnie dopasowane, poświęcamy czas na przeszukanie różnych modeli umywalek, żyrandoli, kafelków i paneli. Drzwi wejściowe również zasługują na takie zindywidualizowane podejście. W odpowiedzi przychodzą nam na pomoc zróżnicowane i bogate oferty producentów drzwi zewnętrznych, w których można znaleźć przeróżne modele i kolekcje. Możemy wybierać spośród różnych materiałów z których wykonane są drzwi (PCV, aluminium, drewno), spośród wielu wzorów i kolorów (jednostronnych, dwustronnych), spośród różnych wypełnień (szyby, ornamenty, wytłoczenia, aplikacje ze stali nierdzewnej INOX, itp.). Do dyspozycji mamy także szeroki wachlarz dodatków, które nie tylko poprawiają funkcjonalność, ale również wpływają na ich ostateczny design. Takie małe elementy jak klamki, gałki, pochwyty, dodatkowe elementy okuć, mogą w znaczący sposób wpłynąć na wygląd i styl całego budynku.

Drzwi zewnętrzne PCV – dla kogo sprawdzą się najlepiej?

Materiał PCV (poprawnie powinien być nazywany PVC, jednak w polskiej nomenklaturze przyjęła się ta mniej prawidłowa wersja) cieszy się nadal największym zainteresowaniem, zarówno w stolarce okiennej, jak i tej drzwiowej. Ta dobra passa bierze się głównie z wysokich właściwości termicznych profili wykonanych z polichlorku węglanu. Drzwi zewnętrzne wykonane z PCV właściwie nie wymagają konserwacji, są również bardzo łatwe w obsłudze jeżeli chodzi o utrzymanie czystości. Mają również tę zaletę, że mnogość wzorów, kolorów, wypełnień oraz dodatków, pozwala na indywidualne dostosowanie drzwi wejściowych do każdego stylu architektonicznego, jaki tylko można sobie wyobrazić. I najważniejsza cecha drzwi wejściowych PVC to cena, która jest zazwyczaj niższa niż kwota, jaką trzeba wydać za kupno drzwi zewnętrznych aluminiowych. Te wszystkie wyróżniki sprawiają, że takie drzwi najczęściej są wybierane przez właścicieli domów jednorodzinnych. Przeczytaj więcej o drzwiach zewnętrznych PVC.

Dwie zewnętrzne aluminiowe – czy dobre tylko dla projektów inwestycyjnych?

Skoro drzwi zewnętrzne PVC sprawdzają się w domach jednorodzinnych, gdzie najlepiej wstawić aluminiowe drzwi wejściowe? Chociaż rzeczywiście, ze względu na udowodnioną wyższą odporność tego materiału, drzwi wykonane z aluminium wybierane są przez inwestorów do budynków m.in. użyteczności publicznej oraz budynków firmowych, czy przemysłowych, które są zazwyczaj znacznie intensywniej eksploatowane, nie oznacza to jednak, że nie nadają się one do pojedynczych domów. Również drzwi zewnętrzne aluminiowe można idealnie dopasować do designu budynków jednorodzinnych, włącznie z doskonałą imitacją słojów drewna w kolorach drewnopodobnych. Aluminiowe drzwi zewnętrzne charakteryzuje wysokie bezpieczeństwo oraz szerokie możliwości konstrukcyjne. Cenowo jednak wypadają drożej niż ich odpowiedniki z PVC.

Znajdź salon

Porozmawiaj ze specjalistą.
Infolinia +48 695 550 044