Zapisz się
i odbierz darmowy poradnik
„Okna do domu - jakie wybrać?”

Drzwi tarasowe przesuwne czy tradycyjne?

Drzwi tarasowe przesuwne czy tradycyjne_budvar

Drzwi tarasowe przesuwne

Systemy przesuwne drzwi są rozwiązaniami bardzo nowoczesnymi. Ich montaż zapewni nam wiele udogodnień. Tak np. decydując się na system przesuwny T-Slide, możemy wybrać drzwi wyposażone w technologię Best Close, czyli system samodomykania i wytłumiania pędu skrzydła podczas zamykania lub otwierania, co przekłada się na bardzo cichą i komfortową pracę skrzydeł.

Natomiast decydując się na system przesuwny HKS, możemy drzwi nie tylko przesunąć, równolegle do ościeżnicy, ale także uchylić. Więcej o naszych systemach drzwi przesuwnych dowiesz się z tego poradnika Drzwi przesuwne. HKS czy T-Slide.

Drzwi tarasowe przesuwne czy tradycyjne?

W przypadku większego budżetu nie musimy zastanawiać się pomiędzy drzwiami przesuwnymi, czy tradycyjnymi. Drzwi przesuwne mają o wiele więcej zalet i przede wszystkim są wygodniejsze w użytkowaniu. Natomiast, gdy nie mamy przeznaczonych zbyt wielu środków na drzwi tarasowe przesuwne, jedyną opcją dla nas są drzwi tradycyjnie otwierane. Oprócz ceny, plusem drzwi otwieranych jest ich nieco łatwiejszy montaż. Jednak wybierając tradycyjne drzwi tarasowe otwierane, warto pamiętać, że trzeba uwzględnić sposób otwierania drzwi, czy ma być on do wewnątrz, czy na zewnątrz. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że drzwi tradycyjnie otwierane balkonowe wymagają zachowania wolnej przestrzeni w promieniu otwarcia. Nie ustawimy tam mebli, kwiatów, czy innych ozdób. Drzwi otwieranych tradycyjnie nie zrobimy takich dużych jak przesuwnych. Te drugie dzięki specjalnej konstrukcji pozwalają na montaż dużych przeszkleń.

Drzwi balkonowe tradycyjne

Co jeszcze ma wpływ na komfort użytkowania drzwi?

Drzwi uchylno-przesuwne HKS oferują intuicyjną obsługę, płynne przejścia pomiędzy poszczególnymi pozycjami skrzydła, a HKS-Auto umożliwia łatwą i wygodną obsługę drzwi ważących nawet 200kg za pomocą jednej ręki. W systemach przesuwnych T-Slide można wybrać drzwi z niskim progiem, co zwiększa komfort ich użytkowania. To rozwiązanie szczególnie ułatwia życie dzieciom i osobom starszym. Kolejnym dodatkowym wyposażeniem, w które warto drzwi wyposażyć, jest zaczep antywyważeniowy. W drzwiach przesuwnych HKS-Manu został zastosowany w standardzie.

Nie zapomnij o odpowiednich materiałach

Sposób otwierania drzwi jest równie ważny co materiał z którego są wykonane. Do produkcji naszych drzwi wykorzystujemy jedynie profile wykonane w technologii Titanium Technology. Charakteryzują się one dużą sztywnością, wysoką odpornością na odbarwienia i działania promieni słonecznych. Dodatkowo są ekologiczne- nie zawierają w sobie ołowiu, kadmu ani związków innych metali ciężkich.

kupuj bezpiecznie okna

YouTube video


Znajdź najbliższy salon
×