Porady od ekspertów prosto na Twoją skrzynkę e-mail

Drzwi tarasowe przesuwne czy tradycyjne?

Drzwi tarasowe przesuwne czy tradycyjne_budvar

Nie zapomnij o odpowiednich materiałach

Sposób otwierania drzwi choć istotny, nie jest tak ważny, jak materiał, z jakiego będzie wykonana ościeżnica. Drzwi z aluminium oraz PVC mają wiele różnic, a główną z nich jest cena. Za drzwi z aluminium zazwyczaj musimy zapłacić więcej. Drzwi wykonane z PVC, choć są tańszym rozwiązaniem, nie muszą prezentować się gorzej. Specjalne kolory oklein sprawiają, że mogą przypominać drewno, czy też mieć najlepiej pasujący kolor, który idealnie skomponuje się z elewacją budynku.

Nowoczesne okleiny nie tylko sprawią, że okno będzie się bardzo dobrze prezentowało, ale także unikniemy żółknięcia ramy, który jest często pojawiającym się problemem w przypadku białych okien.

Drzwi tarasowe przesuwne

Systemy przesuwne drzwi są rozwiązaniami bardzo nowoczesnymi. Ich montaż zapewni nam wiele udogodnień. Tak np. decydując się na system przesuwny T-Slide, wybieramy drzwi wyposażone w system Silent Close, czyli system samodomykania i wytłumiania pędu skrzydła podczas zamykania lub otwierania, co przekłada się na bardzo cichą i komfortową pracę skrzydeł.

Natomiast decydując się na system przesuwny HKS, możemy drzwi nie tylko przesunąć, ale także uchylić, czy odsunąć równolegle od ościeżnicy. Więcej o naszych systemach drzwi przesuwnych dowiesz się tutaj: „link do artykułu jaki Rodzaje systemów przesuwnych”

Jaki system drzwi przesuwnych wybrać?

Wybór systemu drzwi przesuwnych nie jest łatwy, dlatego warto przyjrzeć się zestawieniu systemów drzwi przesuwnych dostępnych w Budvar Centrum.

Systemy drzwi przesuwnych

Drzwi balkonowe tradycyjne

W przypadku większego budżetu nie musimy zastanawiać się pomiędzy drzwiami
przesuwnymi, czy tradycyjnymi
. Drzwi przesuwne mają o wiele więcej zalet i przede wszystkim są wygodniejsze w użytkowaniu. Natomiast, gdy nie mamy przeznaczonych zbyt wielu środków na drzwi tarasowe, jedyną opcją dla nas są drzwi otwierane. Wybierając drzwi tarasowe otwierane, warto pamiętać, że trzeba uwzględnić sposób otwierania drzwi, czy ma być on do wewnątrz, czy na zewnątrz. W każdym z tych przypadków trzeba pamiętać, że do sposobu otwierania drzwi musimy dostosować rozstaw mebli we wnętrzu w przypadku drzwi otwieranych do środka, oraz na zewnątrz w przypadku drzwi otwieranych na taras/balkon.

Drzwi tarasowe przesuwne czy tradycyjne?

Systemy przesuwne zapewniają duży komfort oraz pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca, decydując się na takie rozwiązanie, musimy tylko wybrać między systemem T-Slide, a system HKS. Natomiast drzwi tradycyjne są dużo tańszym rozwiązaniem i dlatego większość osób decyduje się na to rozwiązanie. Dlatego, jeżeli tylko fundusz nam na to pozwala, powinniśmy zdecydować na drzwi z systemem przesuwnym.

Co jeszcze ma wpływ na komfort użytkowania drzwi?

W systemach przesuwnych, można wybrać drzwi z niskim progiem, co zwiększa komfort ich użytkowania. To rozwiązanie szczególnie ułatwia życie dzieciom i osobom starszym. Kolejnym dodatkowym wyposażeniem, w które warto drzwi wyposażyć, jest zaczep antywyważeniowy, w drzwiach przesuwnych HKS został zastosowany w standardzie.


Znajdź najbliższy salon
×