Porady od ekspertów prosto na Twoją skrzynkę e-mail

Drzwi przesuwne. HKS, czy T-Slide?

drzwi tarasowe przesuwne _Budvar

Poznaj bliżej drzwi przesuwne T-Slide

Drzwi przesuwne T-Slide to dobra opcja dla tych wszystkich osób, które chcą zadbać o wysoki komfort użytkowania, ale tym samym nie chcą rezygnować z nowoczesnego design’u. Szyna prowadząca jest całkowicie ukryta w ramie, natomiast jedynym elementem rzucającym się w oczy jest klamka, co sprawia, że jest to jedyny taki model na rynku!
Możliwość zastosowania niskiego progu w tym systemie pozwala na stylowe połączenie salonu z tarasem. Drzwi przesuwne T-Slide nie tylko dobrze się prezentuje, ale także cechuje się niebywałą wytrzymałością.
Profile zostały wykonane w Titanium Technology, oznacza to, że cechują się:

  • wyjątkową termiką
  • dużą sztywnością
  • niezwykłym połyskiem
  • wysoką odpornością powierzchni

Specjalnie dobrane wózki jezdne pozwalają na cichą i komfortową pracę skrzydeł. Natomiast Silent Close (system samodomykania i wytłumiania pędu skrzydła podczas zamykania lub otwierania), w który został wyposażony T-Slide , sprawia, że skrzydło łagodnie wprowadzone jest w ramę.

Mówiąc o tym modelu nie można nie zwrócić uwagi na jego doskonałe parametry termoizolacyjne, które są zasługą wielokomorowych skrzydeł i bardzo szerokiej ramy oraz wielouszczelkowego systemu doszczelniania. Do systemu przesuwnego T-Slide możemy dobrać pakiet dwu, trzy oraz czteroszybowy, co z kolei przełoży się m.in. na lepszą izolacyjność akustyczną.

drzwi przesuwne_Budvar

Czym charakteryzują się systemy przesuwne HKS?

Drzwi przesuwne HKS zajmują mało miejsca, ponieważ skrzydło drzwi wysuwa się z ościeżnicy, a następnie przesuwa się w płaszczyźnie równoległej do płaszczyzny drzwi.
Skrzydła w tych drzwiach nie tylko się przesuwają, bez problemu można je także:

  • uchylić, dzięki temu bez otwierania możemy wpuścić do pomieszczenia więcej świeżego powietrza, taka opcja jest możliwa tylko w wersji HKS-Manu oraz HKS-Auto
  • równolegle odsunąć od ościeżnicy, tym samym umożliwiając swobodny przewiew w wersji HKS-Vent

Drzwi tarasowe przesuwne HKS-Manu – wyróżnia funkcja wentylacji, która pozwala na stworzenie optymalnego klimatu we wnętrzu. Ponadto zamykając drzwi, nie musimy przykładać dużej siły, wystarczy, że delikatnie ręcznie dociśniemy skrzydło, a następnie przekręcimy klamkę.

Drzwi tarasowe przesuwne HKS-Auto – to bardzo intuicyjne rozwiązanie, obracając klamkę, możemy je automatycznie uchylić bądź zamknąć skrzydło – NIE MUSIMY DOCISKAĆ GO RĘKĄ. Nawet skrzydła ważące 200 kg! Warto wspomnieć, że drzwi HKS-Auto to jedyne takie rozwiązanie na rynku.

Drzwi przesuwne HKS-Vent – to rozwiązanie zapewniające estetykę, ale także bezpieczeństwo. Zamiast uchyłu zastosowano od zewnątrz mikrowentylacje. Drzwi wyglądają, dzięki temu jakby zawsze były zamknięte. Można je zostawić otwarte, nawet gdy wychodzimy z domu, ponieważ nawet, gdy są uchylone nie widać tego, a ponadto skrzydło zostało wyposażone w 4 punkty antywyważeniowe. Przekręcając klamkę do pozycji pionowej, w bezpieczny sposób odsuniemy całą płaszczyznę skrzydła od ościeżnicy. Innowacyjny mechanizm okuć umożliwia ciche, bezszelestne przesuwanie nawet dużych drzwi.

drzwi tarasowe przesuwne HKS_budvar

Co to takiego drzwi PremiLine?

Drzwi PremiLine różni się od pozostałych oryginalnym i niespotykanym kształtem. Podwójne załamanie powierzchni skrzydła, powoduje, że drzwi prezentują się wysoce designersko. Specjalne szyny sprawiają, że przesuwanie drzwi jest lekkie i ciche. Wybierając drzwi PremiLine możemy zdecydować się na cztery grubości pakietu szybowego w ramie i trzy grubości pakietu szybowego w skrzydle, co pozwala zapewnić wysoką izolacje akustyczną.

Które drzwi przesuwne wybrać?

Drzwi przesuwne T-Slide daje możliwość tworzenia bardzo dużych konstrukcji, o maksymalnej wadze skrzydła do 400 kg, dlatego jest dobrym wyborem dla wszystkich tych osób, które chciałyby doświetlić pomieszczenie naturalnym światłem. T-Slide ma bardzo szerokie zastosowanie, można go wykorzystać do zabudowy tarasu, balkonu, ogrodu zimowego, czy nawet w budynkach użyteczności publicznej.

Drzwi HKS idealnie sprawdza się na małych przestrzeniach, ponieważ skrzydło, które jest przesuwane, nie zabiera żadnej dodatkowej powierzchni. W zależności od modelu, drzwi mogą być nie tylko przesuwane, ale także w razie potrzeby uchylane i odchylane od ościeżnicy.

Podsumowując, drzwi T-Slide przeznaczone są dla osób, które cenią sobie dobrze oświetlone przestrzenie, PremiLine, dla tych, które cenią sobie wysoce cichą pracę drzwi, a HKS, dla stawiających na rozwiązania pozwalające na rożne opcje.

 


Znajdź najbliższy salon
×