Zapisz się
i odbierz darmowy poradnik
„Okna do domu - jakie wybrać?”

Drzwi przesuwne. HKS, czy T-Slide?

drzwi tarasowe przesuwne _Budvar

Poznaj bliżej drzwi przesuwne T-Slide

Drzwi przesuwne T-Slide to dobra opcja dla tych wszystkich osób, które chcą zadbać o wysoki komfort użytkowania, ale tym samym nie chcą rezygnować z nowoczesnego designu. Szyna prowadząca jest całkowicie ukryta w ramie, natomiast jedynym elementem okuć rzucającym się w oczy jest klamka, co sprawia, że jest to wyjątkowy taki model na rynku!

Możliwość zastosowania niskiego progu w tym systemie, oznacza likwidację barier. To rozwiązanie pozwala na stylowe połączenie salonu z tarasem. Drzwi przesuwne T-Slide nie tylko dobrze się prezentują, ale także cechują się niebywałą wytrzymałością.

Profile zostały wykonane w Titanium Technology, oznacza to, że charakteryzują się

  • wyjątkową termiką
  • dużą sztywnością
  • niezwykłym połyskiem
  • wysoką odpornością powierzchni

Specjalnie dobrane wózki jezdne pozwalają na cichą i komfortową pracę skrzydeł. Natomiast technologia Best Close (system samodomykania i wytłumiania pędu skrzydła podczas zamykania lub otwierania), w który może być wyposażony T-Slide, sprawia, że skrzydło łagodnie wprowadzone jest w ramę.

Mówiąc o tym modelu nie można nie zwrócić uwagi na jego doskonałe parametry termoizolacyjne, które są zasługą wielokomorowych skrzydeł i bardzo szerokiej ramy oraz wielouszczelkowego systemu doszczelniania. Do systemu przesuwnego T-Slide możemy dobrać pakiet dwu, lub trzyszybowy, co z kolei przełoży się m.in. na lepszą izolacyjność akustyczną. To jednak nie koniec. Drzwi przesuwne w standardzie zostały wyposażone w technologię niewidocznych zgrzewów, co nie tylko świetnie wygląda, ale daje gwarancję większej wytrzymałości w porównaniu do standardowych zgrzewów.

drzwi przesuwne_Budvar

Czym charakteryzują się systemy przesuwne HKS?

Drzwi przesuwne HKS zajmują mało miejsca, ponieważ skrzydło drzwi wysuwa się z ościeżnicy, a następnie przesuwa się w płaszczyźnie do drugiego skrzydła.

Skrzydła w tych drzwiach nie tylko się przesuwają, ale bez problemu można je także uchylić, dzięki temu bez otwierania możemy wpuścić do pomieszczenia więcej świeżego powietrza.

Prezentujemy dwa typy:

Drzwi tarasowe przesuwne HKS-Manu – wyróżnia funkcja wentylacji, w postaci uchyłu pozwala na stworzenie optymalnego klimatu we wnętrzu. Ponadto zamykając drzwi, nie musimy przykładać dużej siły, wystarczy, że delikatnie ręcznie dociśniemy skrzydło, a następnie przekręcimy klamkę.

Drzwi tarasowe przesuwne HKS-Auto – to bardzo intuicyjne rozwiązanie, obracając klamkę, możemy je automatycznie uchylić bądź zamknąć skrzydło – nie musimy dociskać go ręką. Nawet skrzydła ważące 200 kg! Warto wspomnieć, że drzwi HKS-Auto to jedyne takie rozwiązanie na rynku.

drzwi tarasowe przesuwne HKS_budvar

Które drzwi przesuwne wybrać?

Drzwi przesuwne T-Slide dają możliwość tworzenia bardzo dużych konstrukcji, o maksymalnej wadze skrzydła do 300 kg, dlatego są dobrym wyborem dla wszystkich tych osób, które chciałyby doświetlić pomieszczenie naturalnym światłem. T-Slide ma bardzo szerokie zastosowanie, można go wykorzystać do zabudowy tarasu, balkonu, ogrodu zimowego, czy nawet w budynkach użyteczności publicznej.

Drzwi HKS idealnie sprawdzą się na małych przestrzeniach, ponieważ skrzydło, które jest przesuwane, nie zabiera żadnej dodatkowej powierzchni. W zależności od modelu, drzwi mogą być nie tylko przesuwane, ale także w razie potrzeby uchylane.

Podsumowując, drzwi T-Slide przeznaczone są dla osób, które cenią sobie dobrze oświetlone przestrzenie, a HKS dla stawiających na rozwiązania pozwalające na rożne opcje.

kupuj bezpiecznie okna

YouTube video


Znajdź najbliższy salon
×