Logo
Gdzie kupić

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowy poradnik “Jak pielęgnować okna PCV i aluminiowe”

Drzwi tarasowe

3 minuty do czytania

Systemy drzwi przesuwnych tarasowych – T-Slide HST czy PSK?

Osoby budujące dom, decydując się na drzwi tarasowe przesuwne zyskują w salonie lub w innym pomieszczeniu w nie wyposażone, dodatkową przestrzeń, a jest nią otwarte połączenie wnętrza z ogrodem. Dowiedz się jakie masz możliwości wyboru jeśli chodzi o te systemy. Czy lepszym wyborem w Twoim przypadku będą drzwi tarasowe uchylno-przesuwne, a może podnoszono-przesuwne? Warto zdobyć wiedzę przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Dostępne systemy drzwi przesuwnych tarasowych

Najpopularniejsze rodzaje drzwi tarasowych w polskich domach to obecnie systemy przesuwne. Takie rozwiązania mają same zalety. W przeciwieństwie do standardowych drzwi, osadzanych na zawiasie i otwieranych po łuku, drzwi przesuwne oszczędzają przestrzeń użytkową, gdyż skrzydła poruszają się równolegle wzdłuż lini szyby. Dodatkowo są bezpieczne i nie grożą trzaśnięciem podczas nagłego przeciągu. W ofercie marki Budvar są dostępne dwa systemy drzwi przesuwnych tarasowych: PSK (drzwi uchylno-przesuwne) oraz T-Slide HST. Różnią się one między sobą m.in. sposobem otwierania oraz ceną. Drzwi tarasowe uchylno-przesuwne są doskonałą alternatywą dla dwuskrzydłowych drzwi balkonowych. Ich otworzenie nie wymaga użycia zbyt wielkiej siły, szczególnie przy wyborze wariantu PSK-Auto, który umożliwia obsługę nawet najcięższych drzwi jedną ręką. Z kolei drzwi podnoszono-przesuwne (T-Slide HST) nie posiadają progu, przez co polecane są dla osób z trudnościami w poruszaniu się, bądź w domu, gdzie mieszkają małe dzieci. Są również jeszcze łatwiejsze w obsłudze niż drzwi PSK, jednak na tak komfortowe rozwiązanie trzeba przeznaczyć trochę większy budżet.

Poznaj bliżej drzwi tarasowe przesuwne T-Slide HST

Drzwi tarasowe przesuwne T-Slide HST to dobra opcja dla tych wszystkich osób, które chcą zadbać o wysoki komfort użytkowania, ale tym samym nie chcą rezygnować z nowoczesnego designu. Szyna prowadząca drzwi tarasowych jest całkowicie ukryta w ramie, natomiast jedynym elementem okuć rzucającym się w oczy jest klamka, co sprawia, że jest to wyjątkowy taki model na rynku!

Drzwi tarasowe przesuwne z niskim progiem

Możliwość zastosowania niskiego progu w tym systemie oznacza likwidację barier. To rozwiązanie pozwala na stylowe połączenie salonu z tarasem. Drzwi przesuwne T-Slide HST nie tylko dobrze się prezentują, ale także cechują się niebywałą wytrzymałością.

Profile drzwi tarasowych zostały wykonane w Titanium Technology, oznacza to, że charakteryzują się

  • wyjątkową termiką
  • dużą sztywnością
  • niezwykłym połyskiem
  • wysoką odpornością powierzchni

Specjalnie dobrane wózki jezdne pozwalają na cichą i komfortową pracę skrzydeł. Natomiast technologia Best Close (system wytłumiania pędu skrzydła podczas zamykania lub otwierania), w który mogą być wyposażone przesuwne drzwi tarasowe T-Slide HST, zapewnia bezpieczną obsługę, przez przytrzaśnięć.

Mówiąc o tym modelu nie można nie zwrócić uwagi na jego doskonałe parametry termoizolacyjne, które są zasługą wielokomorowych skrzydeł i bardzo szerokiej ramy oraz wielouszczelkowego systemu doszczelniania. Do systemu drzwi przesuwnych T-Slide HST możemy dobrać pakiet dwu-, lub trzyszybowy, co z kolei przełoży się m.in. na lepszą izolacyjność akustyczną. To jednak nie koniec. Drzwi przesuwne na taras w standardzie zostały wyposażone w technologię niewidocznych zgrzewów, co nie tylko świetnie wygląda, ale daje gwarancję większej wytrzymałości w porównaniu do standardowych rozwiązań.

Drzwi tarasowe przesuwne HKS

Czym charakteryzują się drzwi tarasowe uchylno-przesuwne PSK?

Drzwi przesuwne PSK zajmują mało miejsca, ponieważ skrzydło drzwi wysuwa się z ościeżnicy, a następnie przesuwa się w płaszczyźnie do drugiego skrzydła.

Skrzydła w tych drzwiach nie tylko się przesuwają, ale bez problemu można je także uchylić – czyniąc z nich drzwi tarasowe uchylno-przesuwne. Dzięki temu rozwiązaniu, bez ich otwierania, możemy wpuścić do pomieszczenia więcej świeżego powietrza.

Drzwi tarasowe uchylno-przesuwne PSK oferujemy w dwóch rozwiązaniach:

Drzwi tarasowe przesuwne PSK-Manu

Funkcja wentylacji, w postaci uchyłu pozwala na stworzenie optymalnego klimatu we wnętrzu. Ponadto zamykając drzwi, nie musimy przykładać dużej siły, wystarczy, że delikatnie ręcznie dociśniemy skrzydło, a następnie przekręcimy klamkę.

Drzwi tarasowe przesuwne PSK-Manu – wyróżnia funkcja wentylacji, w postaci uchyłu pozwala na stworzenie optymalnego klimatu we wnętrzu. Ponadto zamykając drzwi, nie musimy przykładać dużej siły, wystarczy, że delikatnie ręcznie dociśniemy skrzydło, a następnie przekręcimy klamkę.

Drzwi tarasowe przesuwne PSK-Auto

To bardzo intuicyjne rozwiązanie. Obracając klamkę, możemy automatycznie uchylić bądź zamknąć skrzydło (nawet ważące 200 kg!) – nie musimy dociskać go ręką. Warto wspomnieć, że drzwi PSK-Auto to jedyne takie rozwiązanie na rynku.

drzwi tarasowe przesuwne HKS_budvar

Drzwi tarasowe przesuwne – który system wybrać?

Drzwi tarasowe przesuwne T-Slide HST dają możliwość tworzenia bardzo dużych konstrukcji, o maksymalnej wadze skrzydła do 300 kg, dlatego są dobrym wyborem dla wszystkich tych osób, które chciałyby doświetlić pomieszczenie naturalnym światłem. T-Slide HST ma bardzo szerokie zastosowanie, można go wykorzystać do zabudowy tarasu, balkonu, ogrodu zimowego, czy nawet w budynkach użyteczności publicznej.

Drzwi tarasowe przesuwne PSK idealnie sprawdzą się na małych przestrzeniach, ponieważ skrzydło, które jest przesuwane, nie zabiera żadnej dodatkowej powierzchni. W zależności od modelu, drzwi mogą być nie tylko przesuwane, ale także w razie potrzeby uchylane.

Podsumowując, drzwi tarasowe T-Slide HST przeznaczone są dla osób, które cenią sobie dobrze oświetlone przestrzenie, a PSK dla stawiających na rozwiązania pozwalające na rożne opcje.

[youtube v=”9w6g-QxxNes”]

Znajdź salon

Porozmawiaj ze specjalistą.
Infolinia 695 550 044