BERGEN s.c.

Santocka 48-49
71-083 Szczecin

tel.: (091) 483 20 92
kom.: 500 260 040 (Butrym)
kom.: 500 258 800 Marcin Jakszuk
e-mail: labradoor@wp.pl

pn. – pt.: 9.00 – 18.00
sob.: 10.00 – 15.00

Jak dojechać?  

Pytania? Skontaktuj się z nami

  Nasze atuty

  Budvar-Centrum-wieloletnia-gwarancja

  Wieloletnia gwarancja

  Naszym klientom oferujemy tylko sprawdzone rozwiązania. Jesteśmy pewni jakości naszych produktów, dlatego udzielamy na nie wieloletniej gwarancji, z możliwością przedłużenia aż do 15 lat! Wybierając nasze produkty, możesz spać spokojnie.

  Budvar-Centrum-20-lat-doswiadczenia

  20 lat doświadczenia

  Doświadczenie zdobywane latami pozwoliło nam stać się ekspertami w dziedzinie okien i drzwi, co znajduje odzwierciedlenie w fachowym doradztwie w naszych punktach sprzedaży.

  Budvar-Centrum-najszersza-oferta-na-rynku-okien

  Idealnie dopasowana
  oferta

  Mając na uwadze oczekiwania naszych klientów, systematycznie rozszerzamy ofertę produktową dopasowując ją do potrzeb klientów. W naszej ofercie znajdują się m.in. okna i drzwi z PVC, drewna i aluminium, a także rolety, nawiewniki i parapety.

  Najczęściej zadawane pytania

  Jak uszczelnić okna plastikowe ?

  Najprostszym sposobem na uszczelnienie okien jest wymiana zużytych uszczelek w oknie. Najlepiej sprawdzą się te wykonane z pianki poliuretanowej lub najtrwalsze uszczelki EPDM.

  Co zrobić by okna nie parowały ?

  Nie zawsze powodem zaparowanych szyb jest okno samo w sobie. Szyby parują wewnątrz na skutek różnicy temperatur w pomieszczeniu i na zewnątrz, ale także wtedy kiedy nie zadbamy o odpowiednią wentylację. Jak to zrobić?
  Nie zamykać drzwi do pomieszczeń w porze nocnej?
  Wyposażyć swoje okno w nawiewnik. Dzięki temu do pomieszczenia dopuszczane jest cały czas świeże powietrze w małych ilościach, co zapobiega skraplaniu się pary wodnej na szybach.

  Jak ustawić nawiewniki okienne?

  Nawiewniki okienne, służą do wymiany powietrza w pomieszczeniu bez konieczności otwierania okna. W naszej ofercie dostępne są trzy rodzaje nawiewników:
  Samoregulujące– w zależności od różnicy ciśnień wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia nawiewnik reguluje ilość przepływu powietrza. Istnieje możliwość ręcznego zamknięcia nawiewnika.
  Higrosterowane– posiadają specjalny czujnik, dzięki któremu pod wpływem zmian wilgotności w powietrzu sam kontroluje stopień wentylacji.
  Ręczne– tutaj nie występuje żaden automatyczny system sterujący. To użytkownik sam decyduje kiedy i ile powietrza chce dostarczyć do pomieszczenia, zmieniając położenie przepustnicy nawiewnika na 1 z 5 położeń.

  W którą stronę powinny się otwierać drzwi zewnętrzne ?

  W przypadku domów jednorodzinnych decyzja o kierunku otwierania drzwi wejściowych pozostaje w rękach użytkowników. Zanim zdecydujemy się na sposób otwierania warto przeanalizować wszystkie za i przeciw danego rozwiązania.

  Drzwi otwierane na zewnątrz nie zajmują miejsca wewnątrz pomieszczenia, ale z kolei silny podmuch wiatru może wyrwać drzwi z ręki i uderzyć o mur. Jednak jest na to rozwiązanie. W podłodze podestu należy zamontować odbojnik. Na takie niedogodności nie jesteśmy narażeni wybierając drzwi otwierane do środka. Skoro jesteśmy przy wietrze, w sytuacji, kiedy wieje na wprost drzwi- a te są otwierane na zewnątrz- tym bardziej ich skrzydło jest dociskane do ościeżnicy i progu, a tym samym drzwi są szczelne.

  Istnieje także teoria, która mówi że, drzwi otwierane do wewnątrz, trudniej wyważyć, ponieważ  zawiasy są umieszczone od środka domu, a więc niedostępne dla złodzieja. Tymczasem nie ma to żadnego znaczenia. Kluczem do bezpieczeństwa domu są mocno zakotwiczone w ścianach metalowe ościeżnice oraz  porządny, obwiedniowy zamek

  Znajdź najbliższy salon
  ×