Wybieramy okno do kuchni

Okno kuchenne Budvar Centrum

Kuchnia jest sercem domu. Zwykle jej rola nie ogranicza się tylko do miejsca przygotowywania posiłków. Kuchnia może pełnić rolę jadalni, w której wraz z domownikami zasiada się do stołu czy też salonu, w którym spędzamy czas przy kawie lub herbacie z bliskimi i znajomymi. Dlatego przemyślana aranżacja przestrzeni kuchennej jest bardzo ważna. A nie ma dobrej aranżacji bez dopasowanych okien. Zatem: jakie powinno być okno w kuchni?

 

Po pierwsze odpowiednia wentylacja

Kuchnia to miejsce, które jest szczególnie narażone na wysoki poziom wilgoci. Zaparowane okna w kuchni mogą spowodować powstawanie nieestetycznych zacieków poniżej linii okien, a brak odpowiedniej wentylacji to pierwszy krok do wystąpienia problemu z pleśnią i grzybem. Jak tego uniknąć? Wystarczy zamontować nawiewniki i wybrać okna wyposażone w funkcję mikrowentylacji, która umożliwia stałą cyrkulację powietrza przy pozostawieniu okna w pozycji zamkniętej. Niewidoczne rozszczelnienie okna z tą funkcją jest możliwe poprzez przekręcenie klamki o 45 stopni w górę od pozycji poziomej i pociągnięcie górnej krawędzi skrzydła do siebie.

Okna do kuchni

Po drugie więcej światła

Im wyższy poziom doświetlenia kuchni, tym mniejsze ryzyko skaleczenia lub poparzenia podczas gotowania, a także szybsze odnajdywanie właściwych produktów w szafkach i precyzyjniejsze odmierzanie właściwych porcji składników. Poza sztucznym oświetleniem, warto pomyśleć, jak zadbać o więcej naturalnego światła w kuchni. Nieocenioną pomocą będzie tutaj okno T-Passive Slim, które dzięki swojej minimalistycznej budowie wprowadza do wnętrza nawet o 27% więcej światła słonecznego. W kuchniach, które umiejscowione są w narożniki domu, doskonale sprawdza się montowanie okien na obu ścianach – takie połączenie pozwala stworzyć okno narożne w kuchni.

Okno do kuchni Budvar Centrum

Po trzecie dopasowany design

Zastanawiając się, na co zwrócić uwagę wybierając okno do kuchni, nie sposób pominąć kwestii jego wyglądu. Okna PVC Budvar Centrum to szeroki wybór profili dostępnych w bogatej palecie kolorystycznej. I tak na przykład: dla aranżacji, w których dominują naturalne materiały doskonałym wyborem będą okna drewnopodobne, czyli okna plastikowe, których profile posiadają niewidoczne zgrzewy i są utrzymane w kolorze wybranego gatunku drzewa.

Wszystkich, którzy szukają idealnie dopasowanego okna do kuchni, zapraszamy do naszych salonów sprzedaży. Nasi doradcy służą pomocą w konfiguracji okien na terenie całego kraju. Znajdź najbliższy salon


Znajdź najbliższy salon
×