OKNA

Wpuść do domu niebo, które go otacza

Ukryj tekst

Okna aluminiowe są doskonałym rozwiązaniem w projektowaniu nowoczesnych przestrzeni mieszkalnych, których domeną są duże przeszklenia. Dzięki temu zwiększa się optycznie przestrzeń domowa, granica pomiędzy wnętrzem, a otoczeniem zewnętrznym staje się coraz mniejsza.

Kolejnym atutem jest duża ilość światła dziennego, które ma dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie i komfort życia.
Połączenie dyskretnej stylistyki okien aluminiowych z siłą i technologią, daje niepowtarzalny efekt i dopasowanie do indywidualnych potrzeb.

Różnorodność funkcji okien, dostosowana do potrzeb użytkowników, np. okna i drzwi balkonowe 1- i 2-skrzydłowe, konstrukcje typu Monoblok, renowacyjne, słupek ruchomy, który nadaje konstrukcji smukłości i lekkości.
Dostępne profile, które przygotowane są do montażu rolet zewnętrznych nadstawnych.
Możliwość gięcia profili i budowy okien łukowych
Różne rozwiązania estetyczne, np. skrzydło widoczne, ukryte, wzbogacenie profili o dodatkowe elementy dekoracyjne.
Drzwi 1- lub 2-skrzydłowe, otwierane na zewnątrz lub do wewnątrz z możliwością wyposażenia w funkcje bezpieczeństwa i kontroli dostępu.
Konstrukcje dostosowane do różnych rodzajów okuć, np. zawiasy ukryte w oknach, zawiasy rolkowe w drzwiach.
Duży zakres szklenia oraz dostępne izolatory i akcesoria pozwalają uzyskać pożądane parametry.
Konstrukcje specjalne: z okuciami antywłamaniowymi, przeciwpożarowe.
Szeroki wybór kolorystyki - paleta RAL.

UKRYTE ZAWIASY

Ukryte zawiasy są całkowicie niewidoczne gdy skrzydło okna jest zamknięte. Zwiększają estetykę ukrywając przed wzrokiem elementy mechaniczne niezbędne do działania okna. Nic nie zakłóca czystej geometrycznej formy. Dzięki temu okna uzyskują bezkompromisowy, elegancki wygląd a utrzymanie ich w czystości staje się jeszcze łatwiejsze.

kolorystyka okien aluminiowych

DOPASOWANA STYLISTYKA

Kolor i faktura okna wymaga odpowiednio dopasowanych stylistycznie akcesoriów. Kształt i kolor klamki, plus inne dodatki – to wszystko stanowi spójną estetycznie jedność. Jakość w najmniejszym detalu.

UKRYTE SKRZYDŁO

System ukrytego skrzydła to preferowane przez projektantów rozwiązanie umożliwiające „ukrycie okien” w jednolitej powierzchni fasady. Dzięki zastosowaniu tej propozycji unikamy zaburzeń podziałów wertykalnych i horyzontalnych w bryle budynku.

BEZPIECZEŃSTWO

Poza standardowym wyposażeniem okna mamy możliwość zastosowania rozwiązań wychodzących naprzeciw indywidualnym potrzebom klientów.

Okucie typu TiltFirst ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, poprzez dodatkowe zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem okna przez malucha. Klamka wyposażona jest w zamek, który nie pozwoli na pełne otwarcie okna (ale umożliwia jego uchylenie i wentylację pomieszczenia).
Otwarcie okna możliwe jest dopiero po przekręceniu klucza.

RAMY RÓŻNYCH POTRZEB

Aluminium daje możliwość zastosowania różnych ram okiennych w zależności od potrzeb montażowych. Standardowa rama okienna przeznaczona jest do zabudowy w świetle muru.

RENOWACJA

Systemy aluminiowe pozwalają na przystosowanie okien i drzwi do renowacji. Funkcję tę umożliwia dodatkowy profil adaptacyjny oraz tzw. „płetwa renowacyjna” o odpowiedniej szerokości, która zawsze znajduje się od strony wewnętrznej konstrukcji.

MONOBLOK

Wychodzimy naprzeciw wymaganiom montażowym, gdzie warstwa docieplenia znajduje się od strony wewnętrznej budynku, co wymaga zastosowania rozwiązania dedykowanego: MONOBLOK. W takim przypadku ościeżnica okienna jest zmodyfikowana i dostosowana do grubości zastosowanej izolacji cieplnej.

Znajdź najbliższy salon
×